Info laagrisse tulekuks

1) Laagrisse saabumine toimub 9.30-10.00 ning lahkumine reedel 13.30-14.00 Kui vanematel ei ole võimalik sel ajal last laagrisse tuua või ära viia, siis palume sel teemal ühendust võtta telefoni teel 53 411 797. Kõikidel laagrisse tulijatel palume kaasa võtta koopia dokumendist.

2) Laagrisse on oodatud kõik lapsed vanuses 8-18. aastased. Laagrisse tulemiseks vanusest olulisemaks tingimuseks on see, et laps on piisavalt iseseisev – ehk laps saab iseseisvalt hakkama(pestud, söödud, magatud).  Laagrisse tulles palume lapsevanemal veenduda, et laps on piisavalt iseseisev ja saab endaga iseseisvalt laagrijooksul hakkama. Meie poolt on olemas kogu laagri vältel lastega samal majas elav täiskasvanud inimene, kuid me ei paku lapse hoiuteenust ja me ei suuda 24/7 lapse kõrval olla.

3) Lastele, kes iseseisvalt kindlalt ratsutatud ei saa, tuleb juurde tasuda algajatasu, mis sisaldab individuaalset abilist. Iseseisvalt ratsutamine tähendab seda, et laps peab hakkama saama treeningutel erinevate hobustega. Laagrisse saavad tulla ka täiesti algajad ja alustavad ratsutajad.

4) Laagrist varem omal soovil lahkumisel,  haigestumisel või trauma tagajärjel laagrist varem lahkumisel, ei kuulu laagri raha tagastamisele ega tasaarveldamisele. Selle jaoks soovitame omada kindlustust.

5) Lapsevanem vastutab, et laagrisse saabuv laps on terve. Kui lapsel on allergia, siis sellest tuleb teada anda juba registreerimisel. Kõikide allergiate puhul ei saa me kahjuks laagrikohta pakkuda. Me ei ole võimelised toitu valmistama ilma jahu ja piimatoodeteta.

6) Ettemaks on laagri broneerimistasu ning see ei kuulu tagastamisele ega tasaarveldamisele v.a. juhul,kui laager peaks ära jääma meist mitteolenevatel põhjustel.

7) Laagris korduvalt sisekorda rikkudes, on laagri korraldajal õigus laps koju saata ning laagriraha ei kuulu tagastamisele.

8) Suvistes ratsalaagrites käiakse ühel päeval Vembu-tembumaal. Kõikidel soovijatele tuleks piletiraha kaasa võtta. Vembu-tembumaa külastamine on vabatahtlik ning  täielikult lapsevanema vastutuselt. Meie poolt on pargis kaasas saatja, kes valvab pargis ühes kindlas kohas laste asju ning tema juures on kogunemiskoht, kuid kregleni ratsalaager ei võta vastutust pargi toimuvate atraktsioonide turvalisuse pärast. Parki soovitame lubada lapsi ainult sellisel juhul, kui lapsevanem usaldab piisavalt oma last iseseisvalt pargis olemiseks või lapsevanemal on endal võimalus tulla lapsega parki kaasa.

9) Kahel korral laagri jooksul käiakse poes. Selle jaoks võiks väike taskuraha kaasa võtta.

10) Kui lapsega juhtub laagris õnnetus, siis sõltuvalt õnnetuse tõsidusest, võtame koheselt ühendust kiirabiga ning teavitame lapsevanemat. Kui laps viiakse kontrolli, siis lapsevanem peab organiseerima lapse edasise liikumise EMOst edasi.

11) Laagris ööbimine toimub Kurtna Sündmuskeskuse Järvemajas (https://kurtnamaja.ee/#jarvemaja)

12) Kui laagrisse on registreerinud vähem, kui 12 inimest, siis laagri korraldajal on õigus laager ära jätta. Sellest peame teatama kõikidele seni registreerinutele vähemalt 14 päeva enne laagri algust. Kui laagreid on rohkem, kui üks, siis oleme kohustatud pakkuma alternatiivset vaba kohta mõnes teises vahetuses.

Laagrisse tulles võta kaasa:

1) Kõik, mis sul endal eluks vajalik on.
2) Ratsutamiseks –  pikad püksid(kitsamad ja mitte libedad), õhkuläbilastev ja ilmastikukindel jakk, mugavad ilma konsata jalanõud, kindad(sobivad ka nahast ehituskindad). Kui on olemas, võta kaasa säärised või ratsasaapad, kaska(kiive).
3) Vabaaja riided – vihmase ilma jaoks, sooja ilma jaoks ja ujumise jaoks.
4) Jalanõud – plätud, mugavad jalanõud ratsutamiseks ja vabaaja veetmiseks, kummikud. 5) Võta kaasa pesemiseks kõik vajalikud vahendid, saunalina ning hügieenivahendid. Meie pool on soe ruum ja soe vesi:)
6) Putukatõrje vahend sääskede ja parmude jaoks.

Lastega võib ikka juhtuda õnnetusi ja eriti veel ratsalaagris, seega soovitame omada kindlustust.

Edasijõudnud, kes saavad hakkama kolmanda taseme harjutustega meie poolt valitud hobusel, on võimalik laagri jooksul ka hüpata. Alla 18 aastastel hüpates nõutav turvavest!